-2%

Kohvilähkri ihuhõõruja/kehakoorija-Hiiumaine loodustoode

9.80

Saadavus: 9 laos

Kohvilähkri ihuhõõruja/kehakoorija

Kohvi ja suhkruga

130g

Ihuhõõruja kohviga on virgutav ja turgutav!
Jahvatatud kohvioad ja suhkur eemaldavad surnud naharakud, ergutavad vereringet.
Aromaatne kohvilõhn virgutab meeli ning kakaovõi, kookosõli, sheavõi niisutavad ning kosutavad nahka.
Mõnus koduseks SPA-protseduuriks!

Välispidiseks kasutamiseks!
Enne kasutamist raputada.
Kasutamine: Hõõru märjale ihule, masseeri, loputa.

Koostis INCI: Sucrose (suhkur), Glycerin, Coffee Arabica Beans (kohvipuru),  Cocos Nucifera Oil (kookosrasv),  Cacao Seed Butter (kakaovõi), Butyrospermun Parkii Butter (sheavõi), Coffee oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil (Mõru apelsin), *Limonene, *Tsitral*, *Linalool. *Sisaldub naturaalselt eeterlikes õlides.

Kes on kohvilähkrid?

Hiiumaal elas kunagi mitut seltsi ja sorti hiidlasi. Kõigil neil oli mingist kohalikust eripärast külge jäänud hüüdnimi. Seltside omapära jälgides on käsitööseebid ka omale sisu ja nime saanud.
Kohvilähkrid – Kärdla on tuntud kohvilähkrite linnana.
Kohvilähkrid on Hiiumaa Kärdla linna elanikud, kes väidetavalt hakkasid esimesena Eestis kohvi jooma. Kodunt välja minnes valasid nad lähkrisse kummalist pruuni jooki ehk kohvi.

Vabriku asutamisega Kärdlasse sattusid sealsed elanikud nagu eriseisundisse. Töölistel tööpäev lühenes, rahakukkur aga suurenes. Naised sagedasti ei teinud midagi väljaspool kodu. Need kaks põhjust: rohkem raha, et kohvi osta ja rohkem aega, et kohvitassi juures istuda ja seda mõnuledes juua, põhjustasidki Kärdla elanike rohke kohvitarviduse. Selline luksus ja jõudeelu tekitasid naaberkülades pahameele, ning siis selgest kadedusest nad hüüdsid Kärdla elanikke kohvilähkriteks. Vabrikurahvas oli nii saksikuks muutund, et olla häbenenud oma maa-tuttavaid ja maarahvaga kõneldi küljega seistes!
Siit ka nähtub, et Hiiumaal joodi kohvi juba ammu enne, kui see mood Suurele maale jõudis. Soomest toodi kohvi algul Hiiumaale ja alles säält viidi edasi mujale.

Shopping Cart
Scroll to Top